Nabór wniosków dla państwowych jednostek budżetowych

Nabór wniosków dla państwowych jednostek budżetowych

19 lutego 2025 / Joanna Czeluśniak

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór wniosków dla państwowych jednostek budżetowych na zadania do realizacji w 2026 roku. Termin składania wniosków upływa 31 marca 2025 roku.

Wnioski w wersji edytowalnej dostępne są na  Portalu Beneficjenta po zalogowaniu. Wersję elektroniczną wniosku należy pobrać, wypełnić a następnie przesłać przez Portal Beneficjenta.  Następnie wniosek należy zapisać jako pdf nieedytowany, podpisać podpisem kwalifikowanym przez osoby upoważnione i wysłać na skrytkę ePUAP Funduszu w terminie do 31 marca 2025 r.

Procedowanie wniosków, które wpłyną odbywać się będzie zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2010 r. w sprawie gospodarki finansowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej (Dz. U. z 2010 r. Nr 226, poz. 1479) oraz „Zasadami finansowania zadań ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie”. Sporządzone projekty list zadań zakwalifikowanych do dofinansowania będą uzgadniane z właściwymi dysponentami części budżetowych.

Zgodnie z „Zasadami…” dofinansowanie może wynosić:

  • do 75% kosztów kwalifikowanych na wspomaganie zadań służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej, wynikające z zasady zrównoważonego rozwoju zgodnie z polityką ochrony środowiska, realizowane przez Inspekcję Ochrony Środowiska
  • do 75% kosztów kwalifikowanych na przedsięwzięcia związane z ochroną i przywracaniem chronionych gatunków roślin lub zwierząt
  • do 75% kosztów kwalifikowanych na opracowywanie planów ochrony dla obszarów podlegających ochronie na podstawie przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1336 z późn. zm.) oraz prowadzenie monitoringu przyrodniczego
  • do 50% kosztów kwalifikowanych na pozostałe zadania związane z ochroną środowiska (w tym finansowanie zakupu samochodów elektrycznych, infrastruktury ładowania).
Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj