#ekoLIDER 2024 – laureaci!
Tytuł #ekoLIDER-a przyznawany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie od 2013 roku. Od tego czasu WFOŚiGW w Krakowie uhonorował nim 185 organizatorów najbardziej efektywnych przedsięwzięć ekologicznych. Przyznane nagrody finansowe sięgają kwoty niemal 3,1 mln zł. W tegorocznej edycji konkursu #ekoLIDER udział wzięło 36 organizatorów przedsięwzięć ekologicznych. Tytuł #ekoLIDERA 2024 przyznany został w 7 kategoriach, dodatkowo wyróżniono 4 jednostki.
LISTA LAUREATÓW KONKURSU
#ekoPOWIAT
I miejsce: Powiat Brzeski– za realizację 4 ekologicznych przedsięwzięć, w tym utworzenie szkolnej ekopracowni OZE, akcje sadzenia drzew, warsztaty ekologiczno-żywieniowe i działania promujące odnawialne źródła energii.
#ekoGMINA miejska
Wyróżnienie: Gmina Miasta Tarnowa – za działania edukacyjne i wyposażenie szkolnych ekopracowni.
I miejsce: Miasto Nowy Sącz – za kompleksową realizację 6 zadań z zakresu edukacji ekologicznej, w tym działania związane z transportem niskoemisyjnym, recyklingiem i rolą lasów.
#ekoGMINA miejsko-wiejska
I miejsce: Gmina Sułkowice – za inwestycje termomodernizacyjne, budowę sieci wodociągowej, edukację ekologiczną oraz utworzenie ekopracowni.
#ekoGMINA wiejska
Wyróżnienie: Gmina Wielka Wieś – za inicjatywy na rzecz ochrony środowiska, edukacji najmłodszych oraz utylizację materiałów azbestowych.
I miejsce: Gmina Czorsztyn – za edukację ekologiczną oraz projekty związane z OZE i modernizacją oświetlenia ulicznego.
#ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu ochrony powietrza i oszczędności energii
Wyróżnienie: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie – za rozbudowę zeroemisyjnej floty autobusowej.
I miejsce: Krakowski Holding Komunalny S.A. – za innowacyjną instalację odzysku ciepła ze spalin.
#ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu ochrony wód i gospodarki wodno-ściekowej
I miejsce: Gmina Lipnica Wielka – za kampanię edukacyjną nt. azbestu, utylizację 150 ton materiałów oraz działania promujące segregację odpadów.
#ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu ochrony przyrody lub edukacji ekologicznej
Wyróżnienie: Gmina Rzepiennik Strzyżewski – za warsztaty pszczelarskie, rajdy rowerowe oraz projekty promujące niskoemisyjny transport.
I miejsce: Gmina Myślenice – za projekty edukacyjne, w tym utworzenie ekopracowni, organizację Dnia Transportu Niskoemisyjnego oraz rodzinnego pikniku ekologicznego.
FOTOGALERIA