ekoLIDERZY 2017

W dniu 2  czerwca 2017 r., w  Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się”, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie #ekoLIDERZY 2017 województwa małopolskiego.

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie realizując swą misję oraz zgodnie z kilkuletnią tradycją, już po raz 11 zorganizował konkurs #ekoLIDERZY 2076, którego głównym założeniem było uhonorowanie tych instytucji, które w sposób szczególny przyczyniły się do poprawy stanu środowiska naturalnego w Małopolsce.

 

Do konkursu zostały zaproszone gminy i powiaty Małopolski, ich spółki komunalne oraz  jednostki organizacyjne, realizujące zadania związane z ochroną środowiska i gospodarką wodną. W konkursie udział wziąć mogły również szkoły i przedszkola, pozarządowe organizacje ekologiczne, a także inni beneficjenci pomocy finansowej systemu finansowania ochrony środowiska.

 

Konkurs dotyczy zadań zrealizowanych w roku 2016 przy współudziale środków z systemu finansowania ochrony środowiska (z WFOŚiGW w Krakowie lub NFOŚiGW).

 

Laureatami tegorocznej edycji konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

 

  1. #ekoPOWIAT - Miasto Nowy Sącz

  2. #ekoGMINA w 3 kategoriach:

  1. #ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE w kategoriach:

  1. #ekoWYDARZENIE w Małopolsce - Fundacja EduTriada

  2. #ekoSIEĆ współpracy - Fundacja Talentum Humanum

  3. #ekoSZKOŁA - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Szczepanowie

  4. #ekoPRZEDSZKOLE - Przedszkole Publiczne w Bystrej Podhalańskiej

  5. #ekoPARTNER - Ministerstwo Środowiska

  6. #ekoPARTNER - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Na nagrody dla laureatów Wojewódzki Fundusz przeznaczył 350 000,00 zł.

 

W uroczystej gali, oprócz laureatów, wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Krakowa, przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także osobistości świata polityki, samorządu lokalnego, laureaci i uczestnicy konkursu, a także przedstawiciele mediów.

 

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Wydarzenia.

Z wydarzenia powstała krótka relacja oraz dłuższy reportaż. Zachęcamy do oglądania.