Konferencja dla samorządów i NGO w Małopolsce – finansowanie działań prośrodowiskowych
Konferencja realizowana jest w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego, finansowanego ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
„Nowe formy wsparcia finansowego dla samorządów i organizacji pozarządowych na działania związane z ochroną środowiska i klimatu oraz poprawą bezpieczeństwa energetycznego”
Konferencja poświęcona finansowaniu działań prośrodowiskowych w ramach programów dostępnych w 2025 roku odbędzie się już 26 lutego 2025 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego przy al. 29 listopada 46 w Krakowie. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego województwa małopolskiego oraz organizacji pozarządowych, które angażują się w projekty związane z ochroną środowiska, efektywnością energetyczną i zrównoważonym rozwojem.
Kluczowe tematy konferencji
Podczas konferencji uczestnicy poznają aktualne źródła finansowania projektów proekologicznych, w tym możliwości pozyskania dotacji i pożyczek zarówno z funduszy krajowych, jak i europejskich. Szczególną uwagę poświęcimy zmianom w Programie Priorytetowym „Czyste Powietrze”, które mają na celu usprawnienie jego realizacji oraz zwiększenie dostępności środków dla beneficjentów.
Eksperci i instytucje
W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele kluczowych instytucji zajmujących się finansowaniem działań proekologicznych, w tym:
- Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
- Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz
- Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Krakowie
Ich wiedza i doświadczenie pozwolą uczestnikom lepiej zrozumieć zasady aplikowania o środki oraz najnowsze rozwiązania wspierające rozwój inicjatyw ekologicznych.
Jak się zgłosić?
Chęć udziału w konferencji można zgłaszać do 20 lutego br. poprzez FORMULARZ REJESTRACYJNY.
Konferencja będzie doskonałą okazją do wymiany informacji i doświadczeń, liczymy więc na aktywne zaangażowanie samorządów oraz NGO we wspólne dążenie do poprawy jakości środowiska w Małopolsce.
Plan konferencji:
10.00 Powitanie uczestników
Jerzy Popiel – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie
10.10 Możliwości współpracy z jst oraz NGO w ramach ogólnopolskiego Projektu Doradztwa Energetycznego, finansowanego ze środków Programu FEnIKS 2021-2027
Paweł Korczak – Doradca Energetyczny WFOŚiGW w Krakowie
10.40 Oferta dotacji i pożyczek WFOŚiGW w Krakowie na 2025 rok dla jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych
Robert Bażela – Dyrektor Departamentu Pożyczek i Dotacji WFOŚIGW
11.10 Fundusze Europejskie dla Małopolski na rzecz ochrony środowiska
Katarzyna Antosz – Zastępca dyrektora Departamentu Monitorowania i Wdrażania Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
12.00 – 12.40 przerwa kawowa
12.40 Plany NFOŚiGW na 2025 rok. Oferta finansowa dla samorządów i organizacji pozarządowych
Robert Gajda – Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
14.00 Podsumowanie
14:30 Obiad