Piknik rodzinny

8 czerwca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie obchodził swoje 20-lecie. Na co dzień zajmuje się dofinansowaniem inwestycji i projektów prośrodowiskowych, tym razem działaniu na rzecz ekologii towarzyszyła zabawa i atmosfera rodzinnego pikniku.

 

 

W tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie obchodzi 20 lat swojego istnienia.

 

 

Na Pikniku Rodzinnym, który odbędzie się 8 czerwca od godz. 10:00 na Błoniach Krakowskich, Fundusz chce pokazać mieszkańcom Małopolski jak skutecznie wspierać ochronę środowiska. (relacja  z konferencji prasowej).

 

Konferencja prasowa przed Piknikiem Rodzinnym

 

W ramach Pikniku na scenie pojawią się artyści regionalni (m.in. zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka - finalista pierwszej edycji talent show - Got To Dance Tylko Taniec, Orkiestra Kopalni Soli Bochnia, Dance4Fans oraz Zespół Latające Talerze), odbędą się pokazy sprawności służb specjalistycznych (straży pożarnej, policji, Specjalnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji), tresury  służbowych psów policyjnych. Zobaczyć będzie można specjalistyczne samochody Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, czy mobilną ekspozycję Muzeum Lotnictwa w Krakowie.  

 

Poza występami artystycznymi na scenie odbędzie się pokaz eko-mody, zorganizowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowych w Myślenicach. W ramach pokazu zostaną zaprezentowane stroje wykonane z materiałów recyklingowych, takich jak papier, płyty CD, kapsle czy nakrętki. Zwiedzający będą mogli również skosztować potraw związanych z poszczególnymi regionami Małopolski. 

Dla najmłodszych przygotowane zostaną liczne atrakcje m.in. gry, zabawy, konkursy, a także pionowy lot balonem (tylko pod opieką rodziców). Swoją działalność zaprezentuje również Departament Funduszy Europejskich oraz Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W Pikniku Rodzinnym weźmie udział 60gmin i powiatów z Małopolski, które zaprezentują swoje regiony, działania kulturalne oraz ekologiczne zrealizowane przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, oraz instytucje z obszaru ochrony środowiska.  Wszystkie podmioty prezentujące się na Pikniku to partnerzy Wojewódzkiego Funduszu, najczęściej beneficjenci pomocy finansowej.

 

SPRAWDŹ JAK ODDYCHASZ!

 

W ramach Pikniku Rodzinnego organizatorzy umożliwią mieszkańcom regionu bezpłatne wykonanie badań spirometrycznych, pod hasłem „Sprawdź jak oddychasz”, które mają wykazać w jakim stanie są nasze płuca, ale też jakie znaczenie ma to, jakim powietrzem oddychamy. Dlatego krakowski WFOŚiGW prowadzi program ograniczenia niskiej emisji, w ramach którego dofinansowuje wymianę pieców m.in. w stolicy regionu, ale o dotacje mogą się również starać inne miasta.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PIKNIKU RODZINNEGO

 

10:00 – 19:00 WYSTĘPY ARTYSTYCZNE LOKALNYCH ZESPOŁÓW
10:00 – 13:00 BADANIE SPIROMETRYCZNE MAŁOPOLAN „SPRAWDŹ JAK ODDYCHASZ!”
11:30 – POKAZ  MODY EKO  PODOPIECZNYCH WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWYCH W MYŚLENICACH
13:00 – POKAZ SPRAWNOŚCI SŁUŻBOWYCH PSÓW POLICYJNYCH
15:00 – POKAZ SPRAWNOŚCI STRAŻY POŻARNEJ
17:00 – POKAZ SPRAWNOŚCI POLICJI
19:00 – WYSTĘP ZESPOŁU „LATAJACE TALERZE”

 

Ponadto:

Prezentacja działań ekologicznych 60 gmin, powiatów i innych instytucji z województwa małopolskiego

Małopolski Piknik Europejski (organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego)

Festiwal Recyklingu

Pokaz Sprawności Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji

Pokaz specjalistycznych pojazdów: Policji, Państwowej Staży Pożarnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Muzeum Lotnictwa w Krakowie

Pionowy lot widokowy balonem nad Błoniami

 

Na Piknikowej scenie wystąpią:

plakat zapraszjacy na Piknik Rodzinny

 

plakat Festiwalu Recyklingu:

 w przestrzeni miejsckiej: zaproszenie na Piknik Rodzinny z okazji 20-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

(foto: Nakook Devilishdesigner w przestrzeni miejskiej: zaproszenie na Piknik Rodzinny z okazji 20-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie)

Relacja filmowa z Pikniku Rodzinnego

8 czerwca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie obchodził swoje 20-lecie. Na co dzień zajmuje się dofinansowaniem inwestycji i projektów prośrodowiskowych, tym razem działaniu na rzecz ekologii towarzyszyła zabawa i atmosfera rodzinnego pikniku.

czytaj więcej [link]

Występy na scenie i pokazy w trakcie Pikniku Rodzinnego

szczegóły w zakładce 20-lecie